“Terence Hill” i shokuar për vdekjen e Bud Spencer, ja si shprehet ai

bud-spencerMbrëmjen e djeshme iu dha lamtumira e fundit Bud Spencer, aktorit më të njohur. Një humbje të madhe ka ndjerë edhe partneri i tij historik në film, Terence Hill.

“Kam humbur mikun tim më të shtrenjtë. Jam i shokuar” – ka shkruar Hill.

Kliko per me shume info

Përpos faktit që ishin aktorë në skenë, ato kishin edhe një lidhje tjetër me njëri-tjetrin, pasi ishin miq të mirë.

Bud Spencer kishte thënë: “Duhet të isha në film me një aktor tjetër, por ai u lëndua një natë para xhirimeve dhe zgjodhën Terence. Fati. Jemi çifti i vetëm që nuk jemi grindur kurrë. Dhe vetëm sepse nuk kishte zili mes nesh u bëmë miq. Ndryshe nga unë, ai kishte studiuar aktrim. Unë nuk kam bërë as shkollë dhe as akademi. Në fund të fund të fundit edhe një majmun arrin të recitojë”. 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.