Tahiri deklaratë të fortë: KLD ka fytyrën e Nishanit dhe Gjin Gjonit!

saimir-tahiriiiMinistri i Brendshëm, Saimir Tahiri, ka dalë sot në një deklaratë të fortë për mediat kundër Këshillit të Lartë të Drejtësisë.

Tahiri ka deklaruar se nuk ia mbyll dot gojen KLD e Nishnit. Ndersa, e ka cilesuar vendimin per padine ndaj tij si te paligjshem.

Kliko per me shume info

“Sot KLD është fytyra e Bujar Nishanit dhe Gjin gjonit. është këshilli i lartë i pasurisë dhe padrejtësisë.

Unë nuk hesht dot  dhe Këshilli i Lartë i Pasurisë dhe i Padrejtësisë i Nishanit nuk ma mbyll gojën kurrë, ku pasuria e të nëntëve në KLD shkon në miliarda lekë pasuri e deklaruar.

Ata kanë konsumuar një akt të paprecedentë pse kam denoncuar publikisht një gjyqtar që ka konsumuar paligjshmëri në vlerësimin tim

Këshilli i lartë i Pasurisë dhe i Padrejtësisë, që ka pasur në vitet e fundit dhjetra raste të mëdha padrejtësie në tryezë, ka ndërmarrë vendime haptazi të paligjshme.

1 COMMENT

  1. o saje qorri!cfare ke qe je nervoz,pote shterngohet litari ne fyt.qe te kane akueuar per nga mete ndryshmet krime,kjo eshte e vertete.por me shum mundime i rrezistove.sta ka fajin kush qe je aq injorant e budalla qe ja fute vetes.ato kamerat e tua ta bene.per shume poshtersi qe ke bere ti duhet te ishe ne burg me kohe.nuk me intereson personalisht kush eshte presidenti e sdua tja di,per gjygjesorin po ashtu,por specia jote dhe e rames duhet te zhuket sa me shpejt sepse ndotin edhe kafshet e tjera,jeni rrezik i vertete per popullin.i thone tjales urt “dardha nen dardh bie” ska si ndoll ndryshe.si i jati me keq i biri.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.