Sulm me armë në Teksas, autori rrëmben pengje në qendër tregtare

Kliko per me shume info

texas-sulmiTë shtëna me armë janë raportuar sot në një qendër tregtare në Texas të Shteteve të Bashkuara të Amerikës.

Raportohet se autori ka marrë peng disa persona. Policia ka rrethuar qendrën, ndërsa vijon operacioni i shpëtimit të pengjeve.

Kliko per me shume info

Drejt vendit te ngjarjes, njoftohet se jane pare te shykojne ekipe te shumta te forcave speciale SWAT.
Ngjarja ka ndodhur në një qendër tregtare në Amarillo, e cila është rrethuar nga policia.

Zona është shpallur me kufizim qarkullimi edhe për banorët.

Policia ka thënë se autori mund të jetë duke mbajtur peng klientë apo punonjës të qendrës tregtare por deri tani nuk ka raportime për viktima.

Dy dite më parë një person, përkrahes i ISIS hyri në një lokal homoseksualësh dhe qëlloi me armë, duke shkaktuar vrasjen e 49 personave si dhe plagosjen e mbi 50 të tjerëve në Orlando të SHBA-ve.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.