Tragjedi në Rusi, stuhia e fuqishme u merr jetën 10 fëmijëve

russTë paktën 10 fëmijë dyshohet të kenë vdekur pasi u zunë në det të hapur nga një stuhi e fuqishme në liqenin Syamozero, në rajonin verior të Rusisë, Karelia.

Sipas informacioneve paraprake të cituara edhe nga Sergei Sobyanin, kryebashkiak i Moskës, 10 fëmijët që kishin shkuar atje me pushime dhe ishin pikërisht nga Moska, tashmë mund të kenë humbur jetën.

Kliko per me shume info

Ndryshe nga këto informacione, burime nga ekipet e kërkim-shpëtimit thanë për median ruse se të paktën 11 persona kanë vdekur.

Viktimat kanë qenë pjesë e një grupi prej 49 personash, nga të cilët 11 janë shpëtuar deri më tani, ndërsa kërkimet vazhdojnë për 27 të tjerët.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.