“Euro 2016”, anulohet stërvitja e Shqipërisë në Lion

stadium-lionReshjet e rrëmbyeshme të breshrit në Lion, kanë detyruar Kombëtaren Shqiptare të anulojë stërvitjen e saj.

Organizatorët e aktivitetit kanë vendosur që të mos lejojnë Shqipërinë dhe Rumaninë që të zhvillojnë stërvitjen e zakonshme në impiant një ditë para ndeshjes.
Tapeti i gjelbër i stadiumit u dëmtua shumë gjatë ndeshjes mes Irlandës së Veriut dhe Ukrainës që u luajt dy ditë më parë.

Kliko per me shume info

Kombëtarja ndeshet të dielën në orën 21:00 me Rumaninë, sfidë vendimtare që do të vendosë fatin e dy skuadrave.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.