Skuadrat italiane e angleze në “luftë” për shërbimet e futbollistit shqiptar

shkodran-mustafi14Mediat italiane bëjnë me dije se Napoli, Milani dhe Roma janë në “luftë” për të siguruar shërbimet e Shkodran Mustafit.
Verdhekuqtë janë më favoritë ndaj rialëve, pasi janë të gatshëm që t’i japin ekipit nga “Mestaja” sulmuesin Antonio Sanabria. Interesim për shqiptarin nga Gostivari kanë shprehur edhe ekipet angleze, si Liverpul e Mançester Junajtid shkruan shekulli.

Qendërmbrojtësi pritet të largohet nga Valencia pas përfundimit të kampionatit evropian. Për ta lënë të lirë lojtarin në fjalë skuadra spanjolle kërkon plot 40 milionë euro.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.