Si reaguan lojtarët e kombëtares pas eliminimit nga Euro 2016

Kliko per me shume info

kombetarejaEliminimi i ekipit kombetar te Shqipërisë nga Kupat e Europës i ka prekur të gjithë shqiptarët.

Të gjithë ishin në një mendje që me lojën e dhuruar meritonim më shumë. Por e vetmja gjë që tani ndjehet për këtë sukses të arritur është vetëm fjala krenari.

Kliko per me shume info

Disa prej lojtarëve të kombëtares nëpërmjet statuseve të tyre në rrjetet sociale kanë treguar se sa krenar ndihen që kanë dhënë kontributin e tyre për suksesin e ekipit.

Kukeli:

Unë jam shumë krenar që jam pjesë e Kombëtares Shqipetare , ne nuk e merituam që të eleminohemi , Ne kemi dhënë gjiçhka nga vetja 90 minuta lojë por na ndëshkoj fati . ‪#‎BK13‬ ?⚫️

O sa mirë me qenë SHQIPTAR

Abrashi:

Dhamë gjithçka nga vetja por nuk mjaftoi të kalojmë tutje. Ishte nder dhe krenari për mua ta përfaqësoj popullin tim në kampionatin evropian. Faleminderit shqiptarë.

Ansi AGOLLI

E gjith kjo aventur e magjishme permlidhet ne kte foto, pikerisht ne fytyren e mikut tim Andi Lila!punë, sakrific, vuajtje, grintë, emocjon, fitore!
Tifozë, ju falenderoj nga zemra për përkrahjen!Jeni adrenalina jonë!
#osamirmeqenshqiptar

Lorik Cana

Gjithë ky rrugëtim ishte për ne, për familjet tona, për gjithë fansat dhe mbi të gjitha për atdheun tonë!!! Kurrë më parë skam qenë kaq krenar të jem pjesë e kësaj kombëtare dhe të luaj me këta djem !!! Flm për gjithcka… O sa mirë me qenë Shqiptar

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.