“Shtegu ballkanas”, arrestohen 39 trafikantë emigrantësh

aksioni-rrjetiNë një aksion të koordinuar të kryer nga Europol në vende të ndryshme të së ashtuquajturit “shtegu ballkanas” janë arrestuar 39 persona të akuzuar për trafik të qënieve njerëzore.

Sipas raportimeve të mediave ballkanase, gjatë të njëjtit operacion janë ndaluar edhe 580 emigrantë, të akuzuar për favorizim dhe bashkëpunim me trafikantët.

Kliko per me shume info

Në operacionin masiv kanë marrë pjesë policitë dhe rojet kufitare të Kroacisë, Bullgarisë, Austrisë, Serbisë, Maqedonisë, Rumanisë, Hungarisë, Gjermanisë, Zvicrës dhe Sllovenisë.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.