Shfrytëzoi prostitutë të miturën rumune, ja kush është shqiptari i arrestuar

tutori-rumunePolicia italiane e Casernos ka arrestuar shqiptarin Asim Koleci, pasi ai ka shfrytëzuar dhe detyruar një të mitur rumune për prostitucion.

Sipas policise, 29-vjeçari ka fituar rreth 20 mijë euro duke kryer aktivitetin e paligjshëm.

Kliko per me shume info

Ai ka përfunduar në burg me urdhër të Gjykatës së Napolit. Asim Koleci, ishte shpallur në kërkim që në maj të vitit 2015.

Në momentin e ndalimit, Asim Koleci ka treguar një identitet të rremë rumun. Shqiptari është akuzuar gjithashtu se ka detyruar me dy bashkëpunëtorë të tjerë, një tjetër grua të prostituojë në komunat e Capodrise dhe Marcianise të Italisë.

Policia bën të ditur se të ardhurat e tij nga korriku i vitit 2009 deri në tetor të vitit 2011, kanë kapur vlerën prej 100 mijë euro.

Asim Kaleci ka qenë i akuzuar gjithashtu për grabitje në Villa në vitin 2012.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.