Emri dhe Foto/ Ja kush është shqiptari që u ekzekutua në sy të fëmijëve në Itali

Kliko per me shume info

shqiptari-italiPolicia italiane ka identifikuar shqiptarin e ekzekutuar para picerisë së tij në Itali.

Mediat italiane shkruajnë se ngjarja ka ndodhur gjatë natës në qytezën e Velletrit, pranë Romës dhe bëjnë me dije se ai është identifkuar si Ariton Shaskaj.

Kliko per me shume info

Sipas informacioneve, mediat italiane shkruajnë se mosha e tij është 40 ndërsa të tjera 33. Në zonën ku kishte dhe picerinë shqiptari njihej me emrin Tony

Ai ishte titullari i picerisë “Peccati di Gola”, e njohur në zonë.

Policia dyshon se ajo ka qenë një vrasje me sfond mafioz e organizuar. Nga hetimet e para dhe dëshmitë e mbledhura, autori ka qenë me motor, i ndihmuar edhe nga një person tjetër dhe ka qëlluar disa herë në drejtim të viktimës me pistoletë.

Viktima thuhet se ishte shumë i vlerësuar në zonë. Ai ishte i qetë, paqësor dhe nuk njihej për probleme.

Akutori fillimisht e ka thirrur në emër, dhe e ka qëlluar me armë. Më pas ai është larguar me një motor.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.