Ndeshja miqësore me Ukrainën, ja skema e De Biasit

kombetarjaSonte do të luhet ndeshja e radhës dhe e fundit miqësore mes Shqipërisë dhe Ukrainës, përpara kompeticionit “Euro 2016”.

Kombëtarja ka ndërtuar një formacion eksperimental, duke lujatur me skemën 4-5-1 përballë Ukrainës.

Kliko per me shume info

Në portë do të jetë Etrit Berisha, ndërsa në mbrojtje do të vendosen katërshja: Hysaj, Cana, Mavraj dhe Agolli.

I rikuperuar nga dëmtimi, në mesfushë kthehet Taulant Xhaka, sëbashku me Abrashi dhe Kaçe.

LEXO EDHE:  “Pse jeta është kaq e padrejtë”, kush është i riu që u shua në aksident të premten

Nga krahët pritet të aktivizohen dyshja Roshi dhe Lenjani, të cilët pritet të furnizojnë me topa Armando Sadikun.

Ky i fundit duket se ka fituar besimin e De Biazit pasi është treguar më efiçent se Cikalleshi në shfrytëzimin e rasteve përballë portës kundërshtare. Sfida mes Ukrainës dhe Shqipërisë do të luhet në stadiumin e Bergamos në Itali orën 20:30.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here