Shpërthim i fuqishëm në Milano, shkatërrohet pallati, 1 i vdekur

milanoNjë shpërthim ka shkaktuar shembjen e pjesshme të një pallati në Milano në “via Brioschi”, në zonën Navigli.

Shpërthimi, i ndodhur rreth orës 9, është dëgjuar deri në një distancë të largët dhe ka thyer xhamat e shtëpive të të gjithë rrugës.

Kliko per me shume info

Nuk janë ende të qarta shkaqet e shpërthimit që ka shkaktuar vdekjen e një personi dhe plagosjen e disa të tjerëve.

Dyshohet se mund të ketë edhe një tjetër viktimë.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.