Euro 2016, shpërthim afër stadiumit ku luan Shqipëria

police-franceNjë valixhe e dyshimtë e vendosur në afërsi të stadiumit “Velodrome” ku do të luajë Kombëtarja shqiptare nesër mbrëma me Francën, është raportuar të martën në polici në orët e paradites së sotme, raporton mediat franceze.

Valixhja e zezë është gjendur në “Place du Prado”, duke e detyruar policinë ta mbyllë rrugën për disa minuta në “Boulevard Rabateau”.

Kliko per me shume info

Duke marrë masa paraprake, policia vendosi që ta hedhë në erë bagazhin në fjalë dhe kalimtarët e rastit nuk dukeshin të kishin panikë, raporton Zëri.

Nesër mbrëma, Shqipëria do të luajë me Francën në Marseille, në ndeshjen e xhiros së dytë të fazës së grupeve, duke filluar nga ora 21:00.zeri.info

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.