Shokuese, 19-vjecari luan videolojra për 6 ditë pa ndërprerje, rrezikon të vdesë

Kliko per me shume info

luan-videolojraPasioni për videolojërat mund të kthehet lehtë në varësi, madje me pasoja të rrezikshme. Një 19-vjeçar në Kinë u shkëput nga videoloja e tij e preferuar vetëm pasi këmbët e tij kishin nisur të dekompozoheshin.

Siç shkruan britanikja “Metro”, 19-vjeçari nga provinca Hongzhou e Kinës kishte qëndruar 6 ditë rresht pa ngrënë dhe pa u larë, por vetëm duke luajtur.

Kliko per me shume info

Ai ka dalë nga shtëpia dhe është futur në një qendër interneti për të luajtur pa e shqetësuar njeri. Pasi ka qëndruar aty për 6 ditë me radhë, këmbët e tij kanë nisur të kalbëzohen, duke bërë që era e keqe t’i detyronte të tjerët ta nxirrnin që aty.

Mjekët thanë se nëse infeksioni i rëndë që kishte në këmbë mund t’i kishte shkaktuar vdekjen./shekulli

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.