Mos! Ja ku vjen një lajm i keq për shoferët…

bmw-x6-gpowerKeni makinë? Sipas një studimi australian, makina të shëndosh mesatarisht 2 kg në vit, duke bërë që të rritet edhe rreziku i prekjes nga diabeti dhe sëmundjet e zemrës.

“Të kalosh shumë kohë në makinë nuk i bën mirë shëndetit, pasi qëndrimi ulur shton dhjamin rreth belit”,- tha udhëheqësi i studimit, profesor Takemi Sugiyama.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.