Shikoni cfarë ka ndodhur tek ish-stadiumi “Qemal Stafa”

ish-qemal-stafaAi ka qene stadiumi historik i Shqiperise.

Por nuk eshte më! Ngrehina ku ndodhet stadiumi kombetar “Qemal Stafa” eshte rrafshuar e gjitha se fundi nga punimet per lirimin e hapesires se stadiumit te ri.

Kliko per me shume info

Kjo foto e sotme tregon se thuajse gjithcka eshte shkaterruar e rrafshuar.

Shembjet e shkaterrimet e nderteses aktuale kane nisur prej disa ditesh.

ajo cka bie ne sy nga kjo foto eshte se shume pak ose aspak eshte ruajtur nga origjinaligteti i mureve dhe veprave qe ndodheshin perreth stadiumit vecanerisht ne anen e sheshit para tij ku ishte edhe hyrja kryesore me punime guri te bardhe./lajmifundit

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.