Xherdan Shaqiri: Ja kush do ta fitojë “Euro 2016”

Kliko per me shume info

shaqiri15I pyetur se cila skuadër mund të fitoj kampionatin europian, Xherdan Shaqiri ka dhënë emrin e një skuadre suprizë që nuk kuotohet tek 4 skuadrat e para pretendente.

Ylli shqiptar i Zvicrës, Xherdan Shaqiri, beson se Anglia i ka të gjitha mundësitë për të triumfuar në Kampionatin Evropian.

Kliko per me shume info

“Për mua Anglia është një ndër favoritët kryesore për ta fituar titullin sepse kanë një gjeneratë të re dhe të talentuar me lojtarë të mrekullueshëm”, ka thënë Shaqiri.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.