“Ky është sekretari i partisë i dënuar si tutor prostitutash në Itali”

murriziPartia Demokratike permes deputetit te Lushnjes Myslim Murrizi, ka denoncuar faktin se ish-sekretari i PS ne Divjake eshte denuar si tutor prostitutash ne Itali.
Deklarata e deputetit te PD ne Lushnje:
Shihni dhe dëgjoni çfarë thotë ish-sekretari i Partisë Socialiste të Divjakës, ish drejtori i ndërmarrjes së plazhit, Berti Mone, pra bashkëpunëtori kryesor i kryetarit të Bashkisë Kokoneshi.

Pra, ky mik i Kokoneshit për 32 vjet, bashëpunëtor i tij i afërt, rrëfen ngjarje konkrete, rrethana konkrete që janë indicie për të verifikuar akuzat se Kokoneshi është marrë me trafik prostitucioni.

LEXO EDHE:  EMRAT/ "Lumë" largimesh nga LSI, 4 këshilltarë në Shkodër i bashkohen Partisë Socialiste
Kliko per me shume info

Kjo është akuzë publike që Kokoneshi, kryetari i Ramës në Bashkinë e Divjakës nuk e ka mohuar. Prej një viti gjendet nën këtë akuzë, dhe Kokoneshi nuk e ka kurajon ta përgenjështrojë ose ta padisë për shpifje z.Mone.

Në formularin e dekriminalizimit ai e pranon që ka qënë në Milano, pikërisht në periudhën të cilën përmend miku tij prej 32 vitesh. Por nuk ka dhënë motivin, arsyen pse ka qënë në Milano.

LEXO EDHE:  Teatri dhe Kullat/ Veliaj: Projekti i Kapexhiut është fashist, pedonalja është kthyer në qebaptore

Bashkë me shumë qytetarë, ne këtë i kërkuam dy ditë më parë, të japë llogari për akuzat. Të përgjigjet për goditjen prej rivalitetit në trotuaret e Milanos, të përgjigjet për shumat që paska fituar me vajzën nga Kombinati për muajin gusht në vitin 96.

Ai jo vetëm nuk përgjigjet, por akuzave për trafik prostitucioni i shton dhe shpifje të ulëta. Mashtron duke thënë për mua se jam i dënuar për mitmarrje. Dua tiu tregoj këtu vendimin e Gjykatës së Lartë të Republikës së Shqipërisë numër 423 datë 25.04.2007, që dëshmon pafajësinë time.

LEXO EDHE:  Vasili ironizon Ramën: Bëj zëdhënësin, se kryeministrin nuk e bën dot

Kokoneshi nuk do ti shpëtojë dot akuzave për trafik prostitucioni duke shpifur.

Partia Demokratike e fton sërish prokurorinë të shqyrtojë dhe të hetojë të gjitha të dhënat që bën publike, ish sekretari i Partisë Socialiste për Divjakën dhe miku i Kokoneshit për 32 vite.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here