Euro 2016, Uellsi vazhdon garën, skualifikohet Rusia

Kliko per me shume info

rusi-uells

Kombetarja e Uellsit ka fituar ndaj Rusisë bindshëm 0-3. Uellsianët u treguan më të mirë gjatë gjithë takimit dhe kjo ishte një fitore e merituar për përfaqësuesen e drejtuar nga Chris Coleman.

Goli i parë u shenua nga Aaron Ramsey në minutën e 11-të pas një asistimi të bukur nga Joe Allen.

Pas një sulmi në minutën e 20-të takimit, uellsianët shënuan sërish kundër Rusisë me anë të Neil Taylor dhe me rezultatin 0-2 përfundoi pjesa e parë

Goli i vetëm në pjesën e dytë erdhi në minutën e 69-të nga Gareth Bale, i cili shënoi pas një asistimi të bukur nga Aaron Ramsey.

Pas kësaj fitore Uellsi e përfundon Grupin B në vendin e parë me 6 pikë, një më shumë se Anglia dhe dy se Sllovakia. Pas kësaj humbje rusët eliminohen.