Euro 2016, Uellsi vazhdon garën, skualifikohet Rusia

Kliko per me shume info

rusi-uells

Kombetarja e Uellsit ka fituar ndaj Rusisë bindshëm 0-3. Uellsianët u treguan më të mirë gjatë gjithë takimit dhe kjo ishte një fitore e merituar për përfaqësuesen e drejtuar nga Chris Coleman.

Kliko per me shume info

Goli i parë u shenua nga Aaron Ramsey në minutën e 11-të pas një asistimi të bukur nga Joe Allen.

Pas një sulmi në minutën e 20-të takimit, uellsianët shënuan sërish kundër Rusisë me anë të Neil Taylor dhe me rezultatin 0-2 përfundoi pjesa e parë

Goli i vetëm në pjesën e dytë erdhi në minutën e 69-të nga Gareth Bale, i cili shënoi pas një asistimi të bukur nga Aaron Ramsey.

Pas kësaj fitore Uellsi e përfundon Grupin B në vendin e parë me 6 pikë, një më shumë se Anglia dhe dy se Sllovakia. Pas kësaj humbje rusët eliminohen.

uellsi

1 COMMENT

  1. SA IRONIKE HAHAHA
    PAK DITE ME PARE VLADIMIR PUTANA THA DUKE QESHUR SI KA MUNDESI QE 100 RUSE RRAHEN 1000 ANGLEZE
    Si KA MUNDESI QE 200 000 000 RUSE U RRAHEN NE FUTBOLL NGA SKUADRA E WELLSIT POPULLSIA E TE CILIT ESHTE VETEM 10 000 HAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHHAHAHAHAHHAHAHAHAHAH

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.