Euro 2016, Zvicra ndahet barazim në përballjen me Rumaninë

zvicraaaKa perfunduar barazim ndeshja mes zvicrës dhe Rumanisë.

Zvicra ka dominuar ndeshjen pothuajse përgjatë gjithë 90 minutave, por nuk arritën të finalizonin si duhej në portën kundërshtare.

Kliko per me shume info

Si në ndeshjen me Shqipërinë rastet më të shumta për zviceranët i pati sulmuesi Seferovic.

Por, befasia erdhi në minutën e 18-të nga pika e bardhë e penalltisë ku Bogdan Stancu çoi topin në rrjetë, e gjitha kjo pas një ndërhyrjeje të Stephan Lichtsteiner brenda zones.

Goli i barazimit erdhi në minutën e 57-të nga lojtari me origjine shqiptare Admir Mehmedi, i cili me një goditje të fortë brenda zonës e mposhti portierin kundërshtar.

Zvicra ka arritur te barazoje rezultatin ne ndeshjen me Rumanine.

Admir Mehmedi ka shenuar me minuten e 57 duke barazuar rezultatin.

Kombëtarja e Zvicrës ishte duke u mundur nga Rumania.

Ndeshja e radhës në kuadër të grupit A të euro 2016, është me rezultat 1-0 për Rukaninë në fund të pjesës së parë.

Bogdan Stancu ka shënuar për skuadrën e tij në minutën e 18-të duke e kaluar skuadrën e tij në avantazh.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.