Provokim i ulët, Rumania bën diçka shumë të keqe ndaj Shqipërisë

Kliko per me shume info

rumaniaaaGazeta sportive rumune,“Pro Sport” është tallur me Kombëtaren e Shqipërisë. E përditshmja sportive rumune, “Pro Sport” ka publikuar një artikull në lidhje me duelin e radhës kundër Shqipërisë, i fundit në kuadër të Grupit A në “Euro 2016”.

Në të nuk bëhet fjalë për një parashikim të zakonshëm të ndeshjes. “Pro Sport” e konsideron duelin e Rumanisë me Shqipërinë si një “Shqipëri B”, duke aluduar se ekipi A ishte ai i Zvicrës, që ka gjashtë futbollistë me origjinë shqiptare.

Kliko per me shume info

“Tani duhet të mendojmë në mënyrë cinike si Jordanesku. E ndalëm Shqipërinë A me një pikë dhe të dielën shkojmë drejt kualifikimit me Shqipërinë B”, shkruhej dje në artikullin e “Pro Sport”, në një shkrim dedikuar shanseve që kanë rumunët për kualifikim.lajmi

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.