Rroshi dha nga burgu tenderin 3 mln euro për Leshniqen!

234129_mVetëm dy ditë para se kryebashkiaku i Kavajës Elvis Rroshi të linte dhomat e shoqërimit tek Drejtoria e Policisë Tiranë, Komisioni i Vlerësimit të Ofertave pranë bashkisë Kavajë, ka shpallur firmën fituese të tenderit 3 milion euro, për pastrimin e përroit të Leshniqes, në fshatin Qerret.

Kompania fituese e këtij tenderi, që do kryejë punimet për rehabilitimin e përroit, është subjekti “Vëllezerit Hysa” me qëndër veprimi në Elbasan. Kompania administrohet nga Besnik Hysa, Kujtim Hysa dhe Flutura Hysa dhe është themeluar prej vitit 2001.

LEXO EDHE:  Gangsterrët e drogës, britanikët: Kemi 726 shqiptarë nëpër burgje, kushtojnë 53 milionë paund
Kliko per me shume info

Sipas bashkisë së Kavajës, kompania do i jepte jetë një projekti për rehabilitimin e përroit të Leshniqes me gjatësi 2.5 km, afër të cilit në lashtësi, sipas kryebashkiakut Rroshi janë ndeshur ushtritë e Pompeit, Jul Çezarit dhe Mark Antonit./Shqiptarja.com

1 COMMENT

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here