Elvis Roshi mesazh nga qelia pas arrestimit: S`ja lëshoj Kavajën Berishës

elvis-roshiiElvis Roshi ka reaguar nga qelia ne lidhje me arrestimin e tij duke e cilesuar ate si kriminal.

“E mirepres ballafaqimin me drejtesine e Sali Berishes dhe do te provoj gjithe pafajesine time per kete poshtersi. Kam angazhuar avokate te njohur italiane qe jane skandalizuar me gjithe kete sulm ordineresh ndaj meje. Ata me kane siguruar se kjo eshte dicka e pabesueshme dhe betejen sado e gjate te jete do ta fitojme”, thekson Roshi.
Sipas tij, “Prokuroria nuk ka provuar asgje pervec atyre qe kam deklaruar vete. Me akuzojne per nje fakt qe e kam ekspozuar vete publikisht dhe qe per drejtesine italiane eshte nul.
Me akuzojne per debime ku jam debuar si mijera emigrante te tjere ne tufe po ku nuk kam bere asnje gjyq dhe s’kam marre asnje denim”.
“Le te me akuzojne per cfare te duan tjeter. Ky arrestim eshte kriminal sepse nuk mund te arrestosh njeriun per deklarim te rreme pa e provuar qe ka qene i tille. S’ka problem une jam mesuar me padrejtesira dhe kam lindur per t’i mbijetuar cdo padrejtesie.
E sigurte eshte qe Kavajen Sali Berisha nuk ka per ta marre me edhe sikur shtate pashe nen dhe te me fusin mashat e tij.
Ketu do jemi!”, ka shkruar Elvis Roshi ne faqen e tij pak minuta pas perhapjes se lajmit per arrestimin e tij nga policia me urdher te prokurorise.

1 COMMENT

  1. PASKA ANGAZHUAR AVOKATE NGA ITALIA .HA HA HA HA KU I GJETI DOLLARET SE SHIPTARET SKANE AVOKATE NGA KAVAJA NDERSA KY PASKA NGA ITALIA ..APO ME KORRUPSIONIN KA BERE DOLLARE …. LEJA KAVAJEN POPULLIT TE NDERSHEM JO BERISHES RAMES MORE HAJDUT …SHPRESOJ QE GJUKATA TE BEJE PUNEN DHE TE DENOJNE ..

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.