Sërish ndryshime në rrjetin social, ja risitë e Instagram

Kliko per me shume info

instagram2016Nëse e kontrolloni Instagramin sot, do të shihni se diçka ka ndryshuar: postimet e vjetra të miqve tuaj dhe llogarive të cilat ju interesojnë shfaqen tani sipër atyre që janë shpërndarë së fundmi.

Po, Instagram ka lëshuar algoritmin e ri i cili i rregullon postimet në atë mënyrë që t’ua shfaqë “më të mirat” nga ata që i ndjekni.

Kliko per me shume info

Planet për ta rirregulluar faqen e të rejave në Instagram kompania i kishte bërë të ditura kohë më parë, por veçoria është lëshuar sot për të gjithë, transmeton Express.

Në mars, Instagram njoftoi se do të largojë mënyrën kronologjike të shfaqjes së postimeve, dhe se do të sjellë një shfaqje më ndryshe të tyre, bazuar në ata që i pëlqeni më shumë.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.