Rishfaqet Eduart Halimi: Cerifikatat e Elvis Roshit s`tregojnë asgjë

Kliko per me shume info

halimi16Pas nje mungese disa javore, deputeti i PD Eduart Halimi eshte rikthyer ne debatin e dites ne lidhje me dekriminalizimin.

Halimi ka reaguar per anulimin i dorëheqjes nga kryebashkiaku i Kavajës Elvis Rroshi dhe pretendimi i tij për dëshmi penaliteti të pastër nga autoritetet italiane.

Kliko per me shume info

Sipas tij alibia e rilindasve me dëshmi penaliteti të pastër ka rënë ditën që Basha realizoi paketën e dekriminalizimit.

Halimi shprehet se ligji shqiptar, ligji italian, ligji francez dhe çdo ligj i vendeve antare te KiE parashikojne qarte se deshmia e penalitetit me kalimin e afateve mbulon per publikun rekordin kriminal, por rekordet kriminale jane aty per organet ligjzbatuese.

Prandaj ligji per dekriminalizimin, shton ai, ben zero vleren e deshmise se penalitetit.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.