Revoltohet Ardit Gjebrea: Të paguash kopështin për të të rrahur fëmijën?!

Kliko per me shume info

ardit-gjebreaaArdit Gjebrea eshte revoltuar nga rasi i publikuar mbremjen e djeshme ku edukatorja dhe pronarja e nje kopeshti privat dhunoi mizorisht nje femije te vogel 3-vjecar.

Të paguash një kopësht privat, për të të rrahur femijën 3 vjeç?- pyet Arditi ne FB.

Kliko per me shume info

Ai me tej shprehet: Po ajo “kolege” edukatore që qëndron aty sikur nuk po ndodh gjë, a thua te jete vallë e verbër, memece dhe shurdhe?
Pas asaj që pashë, më lindi natyrshëm pyetja: A duhen vendosur kamera në çerdhe e kopshte?

Nëse do ishte në dorën time, në çdo çerdhe apo kopësht publik do vendosja kamera, dhe çdo biznes privat të këtij lloji do ta detyroja t’i vendosnin, ndryshe – drynin. Çdo prind duhet të ketë akses të kontrollojë fëmijën e tij në kohë reale.

Këto raste duhet të shërbejnë për reflektim te thellë dhe marrje masash urgjente. Jam i prirur të besoj se çdo person dhe institucion përgjegjës do reagojë!

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.