Publikohet videoja e rëqebullit të rrallë në Bjeshkët e Rugovës

Kliko per me shume info

Ky është rëqebulli ballkanik që shëtit në bjeshëkt e Nemuna të Rugovës në Pejë.
Video është piblikuar nga organizata ERA.
Kjo specie i ngjan maces së egër të kashtësisë por ëshë paksa më e madhe dhe konsiderohet se është në zhdukje e sipër.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.