Kryeministri Rama reagon nga Stambolli pas shpërthimit në Turqi

Kliko per me shume info

rama-avionKryeministri Edi Rama ka reaguar nga Stambolli ne lidhje me ngjarjen e ndodhur ne aeroportin Ataturk dhe shqetesimin qe kane percjelle sulmet atje.
“Më vjen shumë keq për shqetësimin e krijuar dhe shumë faleminderit për mesazhet e panumërta. Gjithçka ok nesër vizita zyrtare në Ankara”, shkruan Rama në rrjetet sociale, pasi ka mberritur ne Turqi ne kohen kur ndodhen shperthimet.

ataturkuPak caste pas shpërthimit në aeroportin Ataturk të Stambollit ka mbërritur edhe kryeminsitri Rama i shoqëruar nga ministri Ahmetaj dhe deputeti Bashkim Fino.

Kliko per me shume info

Avioni i kompanise turke ka mbërritur pa probleme në aeroport dhe është njoftuar për shpërthimin pasi ka zbritur .

Delegacioni është në gjendje të mirë shëndetësore dhe nuk ka asnjë problem. Kryeminstri viziton Turqinë me ftesë të presidentit turk Erdogan.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.