Rama për revistën zvicerane: Jam në një moment skizofrenie mes artit e politikës

rama2016Në një intervistë për revistën zvicerane, “Das Magazin”, kryeministri Edi Rama tha se është në një situatë skizofrenie mes mes artit dhe politikës.

Ai kritikoi Zvicrën, vendin më të lavdëruar momentalisht pas inagurimit të tunelit më të madh në botë. Fajin për nivelin e sotëm të papunësisë në Shqipëri, Rama ia lë diktaturës që sipas tij ka zgjatur 4 dekada.

Kliko per me shume info

Disa nga përgjigjet e kryeministrit ishin po të njëjtat të lëshuara për një gazetë gjermane disa kohë më parë. Ai thotë se Shqipëria nuk do të jetë si Zvicra, pasi e konsideron një vend monoton, por ky vend renditet tek 10 më të mirët për të jetuar në botë.

Rama u pyet edhe për futboll se cilën skuadër do të mbështeste, Shqipërinë, apo shqiptarët e Zvicrës. Ndaj kësaj pyetje ai tha se do mbështesë shqipërinë, ndërsa për rezultatin e përballjes u shpreh se do dëshironte një rezultat 1-1.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.