Terrorizohen shkodranët, qytetari kërcënon me sopatë në dorë për 20 minuta

sopataI armatosur me një sëpatë në dorë ky qytetar ka terrorizuar për minuta të tëra banorët e lagjes “Xhabije” në Shkodër. Pamjet e fiksuara nga kamera e “News24” dëshmojnë qartazi sesi personi, ndoshta në gjendje të rënduar psikike, godet me sëpatë një pemë të re buzë rrugës dhe asnjë nga banorët e lagjes nuk guxon që ti afrohet për ta frenuar për shkak të frikës dhe kërcënimit të agresorit se do të kishin të njëjtin fat me pemën.

Gjatë gjithë kohës, i riu rreth të 30-tave ka komunikuar me banorët me një ton të ashpër, duke thënë se është viktimë e një padrejtësi të bërë nga shteti, inat që kishte menduar t’ia faturonte pemës.

Kliko per me shume info

Ajo që i ka habitur edhe më shumë banorët e lagjes Xhabije ishin fjalët e agresorit që ankohej se shteti i kishte bërë një padrejtësi, ndaj dhe donte të priste pemën.

Kjo skenë e pazakontë ka vijuar për më shumë se 20 minuta, ndërsa agresori i pemës nuk i është përgjigjur as thirrjeve të policisë që ka mbërritur në vendngjarje pas sinjalizimit të banorëve.

Situata është qetësuar vetëm pas ndërhyrjes së agjentëve të policisë, që kanë arritur të neutralizojnë personin duke i marrë sëpatën nga dora.

Tepër prekëse ka qenë edhe tentative e qytetarëve shkodranë për të shpëtuar pemën e dëmtuar, duke e fashuar atë me mjete rrethanore.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.