Qafë – Mali, sekuestrohen 4697 rrënjë kanabis, nuk dihen pronarët

Kliko per me shume info

kanabis-vlorePolicia asgjeson 4697 bimë të dyshuara Cannabis – Sattiva ne zonen e Qafe Malit.

NE nje deklarate, policia e shtetit informon diten e sotme se më datë 24.06.2016 nga Policia e Shkodrës në vijim të kontrollit të territorit për parandalimin dhe goditjen e kultivimit të bimëve

Kliko per me shume info

narkotike u konstatuan dhe asgjesuan me anë të djegies, 4697 (katër mijë e gjashtëqind e nëntëdhjetë e shtatë) bimë gjithsej të dyshuara Cannabis – Sattiva në Njësinë Administrative Guri i Zi, Shkodër dhe Qafë Mali, Fushë Arrëz.

Mesohet se Policia po punon për identifikimin dhe kapjen e autorëve.

Pas hetimeve paraprake behet me dije se materialet i kaluan Prokurorisë për veprën penale “Kultivimi i bimëve narkotike” parashikuar nga neni 284 i Kodit Penal.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.