Protesta, Idrizi i përgjigjet Kotzias: Nazistët i ke në Palamentin grek

Kliko per me shume info

idrizi-kotziasKreu i PDIU, Shpetim Idrizi reagoi pas deklaratave që bëri Kotzias në konferencë me Bushatin se çamët bashkëpunuan me nazistët.

Idrizi iu përgjigj duke i thënë se nazistët dhe fashistët i ka në parlamentin  e vet. Duke iu referuar edhe një parulle, ai tha se gjyshi i Kotzias ka qenë bashkëpunëtor i gjermanëve.

Kliko per me shume info

“Nuk mund të mos provokoheshim nga fjala e zotit Kotzias i cili duhet ta dijë se nazistë dhe fashistë i ka në parlamentin e Greqisë pra e kam fjalën për Agimin e Artë.

Për ne pak rëndësi ka çfarë thotë Kotzias, mjaftoi që kishte një parrullë, unë uroj mos jetë e vërtetë, që gjyshi i tij ishte bashkëpunëtor i gjermanëve dhe ne si shqiptarë të çamërisë nuk kemi problem që ai të jetë ministër i Greqisë”, tha Idrizi.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.