Policët i marrin “Lamborghinin” qytetarit, ecin me dyfish shpejtësi

lambo2016Ne Britani pronari i një “Lamborghini Huracan” ka akuzuar dy policë se i kanë marrë makinën dhe kanë ecur me shpejtësi dyfish më të madhe se ai.

Ngjarja ka ndodhur në Britaninë e Madhe, ky dy policë i morën një qytetari automjetin super luksoz, i cili kushton 200 mijë paund.

Kliko per me shume info

Pronari tha se automjetin, policët ia kishin konfiskuar rreth 200 metra larg banesës së tij në Londër.

“Daily Mail” shkruan se ata ia kanë marrë qytetarit me pretendimin për shkelje të ligjit. Por më pas policët kanë udhëtuar me makinën e marrë, duke udhëtuar me shpejtësi dy herë më shumë. Të paktën këtë pretendon pronari i mjetit.

“Lamborghini Huracan” i bardhë ecën me shpejtësi të lartë, teksa pronari fshehurazi ka gjurmuar policët me anë të kompjuterit që gjendej në makinë.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.