Plisat nga Kosova përgjakin tifozin polak, ja video e sherrit

plisat-rrahin-polakunTifozëria prishtinase e Kombëtares shqiptare, Plisat, kanë publikuar videon dhe fotot të rrahjes që ia bënë një tifozi polak në Francë.
Plisat kanë publikuar një video në internet ku shihet i përgjakur një tifo i Polonisë. Sipas grupit të tifozëve, Plisat, ata ishin të provokuar, prandaj edhe rrahën tifozin e Polonisë.

“Ne u provokuam nga disa polak gjatë qëndrimit tonë në Marseille dhe ja ky është rezultati”, shkruajnë në Facebook Plisat.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.