Tronditet bota e sportit, aksidentohet për vdekje piloti i MotoGP-së

Kliko per me shume info

OILOTI-MOTOGPNjë ngjarje e rëndë ka tronditur sërish botën e automobilizmit dhe sportit në tërësi.

Piloti spanjoll Luis Salom ka humbuar jetën pasditen e sotme, ndërkohe që po garonte në pistën e Barcelonës në garën e MotoGP-së.

Kliko per me shume info

Salom u rrëzua në pistë dhe më pas humbi jetën gjatë dërgimit në spital, ndërkohë që kishte marrë plagë serioze në trup. “Me pikëllim të thellë u raportojmë humbjen e Luis Salom.

Me gjithë përpjekjet e shumta të ekipit të traumës ai ndërroi jetë në orën 16:55”, tha MotoGP në një deklaratë për media.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.