Ja cfarë thotë Niko Peleshi për daljen e Britanisë nga BE

Kliko per me shume info

peleshiVendimin e britanikëve për daljen nga BE,  Zv.kryeministri Niko Peleshi e cilëson si pika që ngre dyshime për të ardhmen e BE-së.

Në një status në rrjetin social Facebook, Peleshi shkruan se BE është ëndrra e shqiptarëve dhe popujve ballkanik prandaj tha ai “është një sfidë e përbashkët tashmë kthimi i këtij projekti në një frymëzim për te gjitha popujt e Europës.

Kliko per me shume info

“Sot mbushen 2 vjet nga dita e pranimit të Shqiperisë si vend kandidat i BE. Lajmi i BREXIT, që u lexua sot në të gjitha gazetat në krah të kafes së mëngjesit, padyshim ka ngritur shumë dyshime për të ardhmen e BE.

Projekti i Europës për ne shqiptaret dhe popujt e tjerë aspirantë në Ballkan është dhe mbetet ëndrra dhe destinacioni i vetëm. Eshtë një sfidë e përbashkët tashmë kthimi i këtij projekti në një frymëzim për te gjitha popujt e Europës.”-shkruan Peleshi në Facebook.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.