Parma, shkatërrohet banda e drogës, mes tyre edhe 3 shqiptarë

droga-parmaPolicia e Parmës, gjatë nja aksioni të gjerë policor ka bërë të mundur shkatërrim e një bande të përbërë nga tre shqiptarë, dy marokenë, dy serbë dhe tre nigerianë, ku katër nga grup janë gra.

Sipas policisë, grupi në fjalë ishte në gjendje të siguronte shumicën e llojeve të drogës,

Kliko per me shume info

që nga kokaina, heroina, hashash, marihuanë, amfetaminës, MDMA dhe ketaminë.

Rrjeti ishte i aftë të mbulonte një zonë mjaft të gjerë, që nga krahina e Parmës, Kremoneses, Mantovës dhe deri në provincën e Reggio Emilia.
U desh një hetim prej tetë muajsh, që pjesëtaret e rrjetit që qarkullonin mijëra euro, të përfundonin në burg.

Ndërkohë, policia italiane ka shpallur 4 persona në kërkim, por mendohet se ata janë larguar nga territori italianë.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.