Ndeshja Shqipëri-Zvicër, ja notat e lojtarëve shqiptarë

Kliko per me shume info

debiasi2016Kombëtarja shqiptare është mposhtur nga Zvicra me rezultat minimal 0-1 në ndeshjen debutuese në “Euro 2016”.

Një aksion i mirë nga skuadra zvicerane në fillim të ndeshjes i siguroi fitoren Zvicrës, pasi kombëtarja shqiptare krijoi raste por nuk gjeti dot rrjetën. Mbrojtësi Fabian Schar, i cili realizoi golin e vetëm të ndeshjes në minutën e 5′, është lojtari me notën më të lartë (8.5).

Kliko per me shume info

Nga skuadra e kombëtares shqiptare, portieri Etrit Berisha, që kishte një performancë të jashtëzakonshme, ka notën më të madhe(7.5).

formacioni-shqiperi-zvicerr

1 COMMENT

  1. BERISHA 7 HE HE SHUME PER NJE PORTIER QE BEN NJE GABIM TE MADH DHE NJE GOL ….APO JO SPECIALISTA .. ME TE VERTETE PASTAJ BERI PRITJE TE MIRA POR ……

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.