Një kandidate shqiptare pranë hyrjes në Kongresin amerikan

kandidatjaNjë shqiptare mund të jetë pjesë e kongresit amerikan në shtetin e Michiganit. Ajo është zonjusha amerikano – shqiptare Suzanna Shkreli e cila ka marrë nominimin si kandidate e Partise Demokrate te Amerikes.

Vetë ish ambasadori Mal Berisha bëri publik nominimin duke ftuar shqiptaret e Amerikes dhe kudo qe jane ta mbeshtetin ate.

Kliko per me shume info

Postimi i Mal Berishes

DITE HISTORIKE PER SHQIPTARET

Zonjusha Suzanna Shkreli merr nominim per ne Kongresin Amerikan.

Te dashur bashkeatdhetare!

Para pak castesh zonjusha amerikano – shqiptare Suzanna Shkreli mori nominimin si kandidate e Partise Demokrate te Amerikes per ne Kongresin American ne shtetin e Michiganit. Kjo tregon vlerat e demokracise amerikane dhe te popullit tone.

Do te Isha I lumtur te beja gjithcka te mundur per fitoren e saj qe do te ishte fitore per tere shqiptaret.

Ftoj tere shqiptaret e Amerikes dhe kudo qe jane ta mbeshtetin ate. Fitore!

1 COMMENT

  1. E di ky Malua se vetem banoret e Michigan kane te drejte te votojne per kete kandidaten?? Apo kujtojne se edhe Amerika eshte si Shqiperia ku mjafton te duash dhe voton ku e per ke te ta jape suma??? Injoranca e ketij pseudo ambasadori shpjegon faktin se perse diplomatet tane nuk merren asnjehere seriozisht nga koleget e tyre te vendeve te tjera. Ne 26 vjet e kane bere diplomacine fushe per qoka e rehatllik per injorantet kusherinj dhe sherbetoret. #Turp

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.