Skandali i përgjimeve, Nishani takon Llallën e krerët e prokurorisë

Kliko per me shume info

llalla-visho-ajaziKreu i Prokurorisë së Përgjithshme Adriatik Llalla po zhvillon një takim me Presidentin Bujar Nishani. Takimi ne presidence mbahet pas bisedes qe Llalla zhvilloi me kreun e SHISH, Visho Ajazi.

Takimi mbahen në vilën rezidenciale në Sauk. Të pranishëm janë dhe Prokurori i Krimeve të Rënda Besim Hajdarmataj  dhe Prokurori i Tiranës, Petrit Fusha.

Mendohet se në fokus të takimit është çështja e përgjimeve. Takimi vjen pas pezullimit nga detyra të Drejtorit të Përgjithshëm të Policisë së Shtetit, Haki Çako dhe pas përplasjes prokurori, gjykatë dhe polici për çështjen e përgjimeve.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.