Kryeministri Mustafa liron nga detyra ministrin nën hetim

aganiiKryeministri i Kosovës Isa Mustafa ka liruar nga detyra ministrin e Mjedisit dhe Planifikimit Hapësinor Ferid Agani.

Këtë vendim, kryeministri Isa Mustafa e ka marrë sot, thuhet në njoftimin e Zyrës së Kryeministrit.

Me heret ministri i Mjedisit dhe Planifikimit Hapësinor, Ferid Agani i ka kërkuar nga Kryeministri Isa Mustafa ta lirojë nga detyra deri në momentin e shpalljes së pafajësisë së plotë.

LEXO EDHE:  Përfundon takimi Mogherini-Thaçi-Vuçiç, kjo është kërkesa e BE-së
Kliko per me shume info

Letra e plotë e Aganit dërguar Kryeministrit Mustafa:

I nderuari z. Kryeministër,

Duke pas parasysh ngritjen e aktakuzës nga Prokuroria e Shtetit ndaj meje;

I bindur në pafajësinë time të plotë përkitazi me çështjen që është subjekt i aktakuzës;

Në pajtim me parimin e qeverisjes së pastër pa asnjë dyshim në bartësit e funksioneve publike; dhe

I përkushtuar që drejtësia të kryej punën e saj në mënyrë të papenguar,

LEXO EDHE:  Përplasja me armë me policinë në Fier, ja kush i orientoi grabitësit

Kërkoj nga Ju që të më lironi nga detyra e Ministrit të Mjedisit dhe Planifikimit Hapësinor deri në momentin e shpalljes së pafajësisë sime të plotë.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here