Momenti kur hoteli-kazino i mafias hidhet në erë me tritol

Kliko per me shume info

Kjo ishte shfaqja e fundit e hotelit të famshëm Riviera në Las Vegas, i cilësuar shpesh se kazinoja e mafies.

Godina e ndërtuar para 24 vitesh, hoteli u mbyll pranverën e kaluar, ndërsa të martën paradite u zhduk për dy minuta pas eksplozivit të vënë.

Ndërtesa ishte bërë e njohur për shkak të lidhjeve me mafien dhe figurat e njohura të spektaklit, si Frank Sinatra dhe Barbara Streisand.

Kliko per me shume info

Shkatërrimi i saj me shpërthim të telekomanduar u ndoq nga një numër i madh personash mbrëmjen e të martës.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.