Video/ Momenti i aksidentit fatal që i mori jetën pilotit Luis Salom

OILOTI-MOTOGPKUJDES! PAMJE SHQETËSUESE!

Ka vdekur në spital në Barcelonë piloti spanjoll Luis Salom, viktimë e një aksidenti sot gjatë provave të lira të Moto2 për Çmimin e Madh të Katalonjës të klasit Moto2. Një gjë të tillë e ka bërë të ditur sajti zyrtar i MotoGp.

Kliko per me shume info

Spanjolli i ekipit Sag doli nga pista në kthesën e shpejtë 12 dhe mbeti në tokë teksa personeli dhe mjekët rendën drejt tij.

Video e mëposhtme ka kapur momentin e aksidentit fatal.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.