Kujdes! Ky model i Mercedes-Benz ka një defekt që mund t’ju shkaktojë vdekjen

Kliko per me shume info

amg-mercedesKompania për prodhimin e veturave Mercedes, ka njoftuar se modeli i vitit 2016 AMG GT S ka një defekt.

Defekti qëndron në pjesën që lidh transmisionin e motorit me boshtet e makinës.

Kliko per me shume info

Ato mund të ndahen dhe kështu të shkaktohet aksident, edhe pse deri më tani nuk është raportuar ndonjë rast.

Sipas Mercedes, vetëm 135 vetura janë të prekura nga ky defekt, ndërsa pjesët e zëvendësimit do të jenë të gatshme së shpejti.

Kliko per me shume info
SHARE

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here