Milot Rashica shfaqet në stërvitjet e ekipit në Holandë

rashicaFutbollisti shqiptar Milot Rashica ka nisur stërvitjet me klubin e Vitesses në Holandë. Ky klub ka publikuar fotografi dhe në mesin e lojtarëve të tjerë shihet edhe Rashica.

Rashica është nga ata futbollistë që nga Kosova depërtuan në ligat ndërkombëtare, kur Kosova ende nuk ishte pjesë e FIFA-s dhe UEFA-s.

Kliko per me shume info

Ai është treguar i suksesshëm në elitën e futbollit holandez sa që mediat holandeze e kanë vlerësuar edhe si një nga talentët e futbollit holandez.

Rashica është edhe lojtar i Kombëtares së Shqipërisë.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.