Mediat britanike japin alarmin: Shqiptarët mezi presin të ikin nga vendi i tyre

Kliko per me shume info

expressDy ditë pas daljes nga BE, kryesisht për të shmangur emigracion masiv, Britania ka përmendur sërish popullin shqiptar duke e quajtur veten një strehë ëndrrash për popullin e varfër që nuk po ia del të antarësohet në Bashkimin Europian.

“Të gjithë shqiptarët që ëndërrojnë për një jetë të re, po dynden në Britaninë e Madhe dhe ndikimi i ekonomisë së tyre të shtrënguar po ndjehet edhe këtu”, Express/uk.

Kliko per me shume info

Në shkrim theksohet gjithashtu se me antarësimin në BE të Shqipërisë në 2020, shqiptarët mund ta braktisin njëherë e mirë vendin në mënyrë të ligjshme.

Sipas express.co.uk mijëra shqiptarë po udhëtojnë drejt vendeve europiane, sidomos Britanisë në kërkim të pagave dhe kushteve më të mira të jetesës.

Kliko per me shume info
SHARE

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here