“Mbrëmja e maturës, nata kur rinia jonë prishet”, gazetarja publikon dhe ironizon “fletë-rrufenë”

Kliko per me shume info

matura-fletushkeGazetarja nga Kosova, Arbana Xharra ka ironizuar një fletë të ngjitur në rrugë ku u bëhet thirrje prindërve që të mos lejojnë fëmijët të marrin pjesë në mbrëmjen e maturës, që shënon mbylljen e shkollës së mesme.

“Kqyrni more këta trushperlarët…Çfarë derexhe. Ani mbrëmja e maturës, “nata ku rinia prishet”, shkruan Xharra.

Kliko per me shume info

Ndërkohë në letër shkruhet se në mbrëmjen e maturës “humbet morali i motrave tona” apo konsiderohet si “nata kur prindi e dërgon vajzën/djalin e tij në duart e shejtanit”.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.