Mavraj: Ja shkaku i vërtetë i humbjes në ndeshjen ndaj Zvicrës

Kliko per me shume info

mavrajMërgim Mavraj ka thënë se Shqipëria humbi ndaj Zvicrës ndoshta për shkak se gjithë lojtarët ishin të emocionuar me debutimin në Kampionatin Evropian

Shqipëria humbi 1:0 nga Zvicra në ndeshjen e parë në Euro 2016, dhe sipas Mavrajt kjo ndodhi për shkak se lojtarët ishin me emocione gjatë gjithë kohës.

Kliko per me shume info

“Kemi pasur emocione gjatë gjithë kohës dhe ndoshta kjo është njëra ndër arsyet që nuk arritëm të marrim rezultat pozitiv ndaj Zvicrës dhe pësuam gol shumë herët”, ka thënë Mavraj.

Mërgim Mavraj ka thënë se Kombëtarja shqiptare nuk do ta ketë aspak të vështirë për ta zëvendësuar Lorik Canën

“Ai është kapiteni jonë dhe normalisht se do të jetë shumë e vështirë pa të, por ne jemi të bindur se do të gjejmë zgjidhjen e duhur për ta zëvendësuar atë, dhe se nuk do të vërehet mungesa e tij. Kemi një skuadër të madhe”, tha Mavraj

“Nuk është me rëndësi a do të luajë Ajeti apo Kukeli ndaj Shqipërisë. Për mua nuk ka rëndësi cilin kam në krah, cilido që luan duhet të japim maksimumin”, shtoi Mavraj.

Lorik Cana, i cili u ndëshkua me karton të kuq ndaj Zvicrës, nuk do të luajë në ndeshjen e dytë ndaj Francës.

1 COMMENT

  1. Emocionet. ….pordhe me rigon. ….Ai qe zbret per here te pare ne fushe. .jo ju profesionista leshi. …

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.