Makina e re e Bentley që kushton 165 mijë euro

bentleyKoncepti i ri i Bentley EXP 10 Speed 6 u prezantuar në panairin e veturave në Gjeneva 2015, ndërsa tani duket se koncepti i ri sportiv i bazuar në të do të prodhohet në vitin 2019, me emrin Bentley Barnato.

Sipas disa raportimeve të fundit, kjo veturë do të thirret Bentley Barnato, për të cilën kompania Bentley para dy viteve ka paraqitur kërkesën për këtë emër.

Kliko per me shume info

Emri Barnato i referohet ish kryetarit të Bentley dhe fituesit të trefishtë të garës “Le Mans 24 Hours”, Woolf Barnato, i cili ka marrë pjesë në këtë garë në mes të viteve 1928 – 1930.

Kompania Bentley është duke konsideruar një version elektrik të EXP 10 Speed 6, i cili mund të lansohet gjithashtu në vargun Barnato.

Vetura super sport Bentley Barnato Coupe pritet të kushtojë rreth 165 mijë euro.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.