Majlida Kelmendi fiton Medaljen e Artë në Budapest

Kliko per me shume info

majlindaXhudistja kosovare, Majlinda Kelmendi, ka arritur të shënojë suksesin e radhës.

Në garën Grand Prix i Xhudos, ajo ka arritur të fitojë medaljen e artë, në përballje dhe Distria Krasniqin, e cila fitoi të argjendtën.

Kliko per me shume info

Gara Grand Prix po zhvillohet në Budapest, ndërsa Kelmendi dhe Krasniqi kanë garuar në kategorinë 52 kg, transmeton KosovaPress.

Kliko per me shume info
SHARE

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here